Kas kopīgs kanisterapijai* un koučingam?
Un tā – 2014.
gada 12.augustā Inita un Jeva devās uz Apšuciemu, lai noskaidrotu, kas mums
kopīgs... patiesībā - lai Kanisterapijas entuziastiem stāstītu par koučingu,
atbalstītu komandu misijas radīšanā un sniegtu ieskatu krāsu filozofijā.
Kanisterapijas nometnē bija apvienojušies cilvēki, kuri kopā ar suņiem nedēļu garā nometnē pilnveidoja savas un suņu prasmes kanisterapijā. Nometnē bija suņi, kuriem ir īpašs talants – dziedināt un iepriecināt neveselus cilvēkus. Suņus apmācīja fantastiski cilvēki - ar tādu milzīgu misijas apziņu - padarīt šo pasauli un cilvēkus labākus! Uhhh!
Dienas kārtība bija izveidota tā, lai jaunas zināšanas iegūtu gan suņa saimnieks, gan pats suns. Jāsaka, ka suņiem mūsu piedāvātās tēmas interesēja tikai izlases veidā. Piemēram, ja laukā lija lietus, tad viņi mēģināja savus saimniekus atbalstīt ļoti atbildīgajā Misijas tapšanas procesā. „Ķepa uz sirds!”
Dienas laikā, aktīvi sadarbojoties, nometnes dalībnieki apzinājās savus resursus jeb tās lietas, kas dod un dos spēku. Dalībnieki radīja savu Kanisterapijas Misiju, kas nepieciešama dziļākas jēgas apzināšanai, strādājot kanisterapijā. Savukārt krāsu simboli, to filozofija un iespēja uzzīmēt savu mērķi mandalas veidā bagātināja nometnes dalībnieku krāsu pasauli un iespēju radoši izpausties.
Kas tad ir kopīgs kanisterapijai un koučingam? Kopumā mēs strādājam, lai būtu izaugsme – katram no sava sākumpunkta, bet - IZAUGSME. Kaut pavisam nedaudz, bet ar prieku, viegli, it kā rotaļājoties tiek panākti uzlabojumi cilvēku dzīvēs!
Nometnes dalībnieku atsauksmes par paveikto kouču vadībā:
Ingūna:
1.Saliedējāt
dažāda vecuma, pieredzes un profesiju pārstāvjus vienā darba grupā.
2.Panācāt dažādu viedokļu, spriedumu izteikšanu,
sagrupēšanu un vienotas domas- mērķa noformulēšanu.
3.Paskatījāmies uz uzstādīto mērķi pilnīgi no
cita rakursa.
4.Sapratām iespējas un vēlmes mērķa realizācijā.
5.Un paša mērķa nepieciešamību.
Man deva jaunas iespējas kolektīva/ grupas
vadīšanā un mērķu uzstādīšanā.
Pievienotā vērtība - iepazīties ar vēl vienu
metodi, kas palīdz ātrāk sasniegt mērķi, veiksmīgi to realizēt.
Sveta ar Rado:
Šī nodarbība man lika dziļāk un nopietnāk izvērtēt un saprast tieši manu vietu kanisterapijā. Tad, kad saproti, kas esi un ko vari, veidojas stāsts – „kas tad jādara”.
Paldies meitenes, jūs esat LABA komanda.
* Kanisterapija (suņu terapija) - ir metode, kas pastiprina rehabilitācijas efektivitāti, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni, un kuru vada kvalificēts terapeits. Šis terapijas veids Latvijā ir salīdzinoši jauns, taču ļoti efektīvs. Kanisterapija ir papildus rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamatrehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī, nepielietojot citus rehabilitācijas veidus.